Máme všetko

07.04.2024

Nič nie je horšie, ak sa vládna moc koncentruje v rukách jedného politika. Dejiny sú plné diktátorov a my, ako občania sme nepoučiteľní. Slepo dôverujeme politikom, ktorí nás manipulujú, aby dosiahli svoju neobmedzenú moc.

Robert Fico je najskúsenejší a najprofesionálnejší politik na našej scéne a podľa potreby využíva na dosiahnutie svojich cieľov všetky prostriedky. Ničoho sa neštíti a nič mu nie je sväté.

V týchto prezidentských voľbách dosiahol ďalší míľnik, ktorý si zaumienil. Jemu samému sa nepodarilo získať post prezidenta Slovenskej republiky a ani predsedu Ústavného súdu SR.

A Peter Pellegrini, vždy verne poslúžil. Robert Fico sa nedávno k nemu vyjadril, že je jeho stvoriteľ. Na jeho pokyn bol ministrom školstva, predsedom parlamentu, podpredsedom vlády pre investície a informatizáciu a napokon aj samotným predsedom vlády namiesto Roberta Fica. Úlohou Petra Pellegriniho bolo kryť prešľapy jeho straníckych kolegov a napokon aj jeho straníckeho šéfa.

Pravdepodobne, keď si Robert Fico myslel, že jeho politická kariéra končí a jeho strana zanikne, tak Peter Pellegrini aj s ďalšími vernými partajníkmi odišiel zo strany a založil si novú identickú stranu. Bolo to len, preto, aby si zachovali priazeň voličov.

Napokon sa im to podarilo, čo potvrdzujú posledné parlamentné voľby, keď vznikla vládna koalícia pod vedením Roberta Fica s Petrom Pellegrinim a s Andrejom Dankom.

V súčasnosti sa Robert Fico verejne vyhráža sudcom a z toho sa dá predpokladať, že po týchto prezidenských voľbách, keď získal všetko, tak pôjde ďalej a nasledujúcim míľnikom bude ovládnuť Ústavný súd SR.

Ernest Klotton

Vytvorte si webové stránky zdarma!