Dáždnikový pochod pri príležitosti Svetového dňa utečencov

23.06.2024

Dáždnikový pochod v Bratislave sa konal v sobotu 22. júna 2024 pri príležitosti Svetového dňa utečencov. Podujatie sa začalo o 14:00 hod. na Primaciálnom námestí bubnovacím workshopom s kapelou Jamadan, po ktorom nasledoval Dáždnikový pochod ulicami Starého Mesta až na Tyršovo nábrežie.

Pochod bol symbolickým vyjadrením solidarity s ľuďmi na úteku a zdôraznil potrebu ochrany ich práv. Na podujatí sa zúčastnilo viacero stoviek ľudí, vrátane utečencov, aktivistov a predstaviteľov štátnych inštitúcií.

Na Tyršovom nábreží nasledoval kultúrny program, ktorý zahŕňal divadelné čítanie, hudobné vystúpenia a tanečné predstavenia.

Dáždnikový pochod v Bratislave je každoročnou tradíciou, ktorá upozorňuje na problematiku utečencov a oslavuje odolnosť a odvahu ľudí, ktorí boli nútení opustiť svoje domovy.

Medzinárodný deň je venovaný jedincom, ktorí sa vzdali svojich domovov a v cudzích krajinách hľadajú ochranu a podporu pri riešení každodenných ťažkostí. Títo ľudia často prekonávajú mnohé prekážky a sú nútení hľadať bezpečie pre seba a svoje rodiny kvôli vojnovým konfliktom alebo prenasledovaniu v ich pôvodných domovských krajinách.